19 תמונות מצמררות שמוכיחות שלדיכאון אין פנים וגם האנשים הכי “שמחים” יכולים להתאבד!

לא תאמינו כמה עצב יכול חיוך של בן אדם להסתירתחשבו רגע על היום יום שלכם. עם מי דיברתם במשרד, למי אמרתם שלום במכולת, מי כרגיל דיברו על רכילות בחדר כושר. האם מישהו ממי שפגשתם נראה לכם בדיכאון? האם המחשבה שהוא מסוגל לפגוע בעצמו אפילו עברה בראשכם?

דיכאון היא מכה שפוגעת בהרבה אנשים, ולרוב קל מאוד לפספס אותה. בן אדם יכול להיראות הכי מאושר בעולם, יש לו משפחה, עבודה, חברים, אבל אי אפשר באמת לדעת מה באמת הוא מרגיש בפנים.

גולשים אמיצים מרחבי הרשת שיתפו פוסטים מצמררים שמראים איך הקרובים אליהם נראו זמן קצר לפני שהתאבדו, או איך הם חיים לצד הדיכאון.

1. “התמונה הזו צולמה כמה ימים לפני שבעלי התאבד. מחשבות אובדניות היו, אבל אתה אף פעם לא יכול לדעת”.

(טלינדה על בעלה צ’סטר בנינגטון, סולן להקת לינקין פארק)

Credit: TalindaB

2. ” ‘את לא נראית אובדנית’… זה מה שאמר לי הרופא אחרי שאמרתי לו שיש לי מחשבות אובדניות. הייתי בת 14, נבוכה ומבולבלת. איך אני אמורה להיראות? עם כדורים ביד אחת ומכתב התאבדות ביד השנייה?”

3. “הבת שלי. יום לפני שהיא סיימה בבית החולים הם הלכו לנשף אבות-בנות ועשו כיף חיים. תודה לאל היא עדיין בחיים ולומדת לנצח את המחלה שלה. היא הייתה בת 8”

4. “זה החבר שלי שבועיים לפני שתלה את עצמו. בחיים לא נבין את זה…”

5. “התמונה הזאת צולמה 7 שעות לפני שניסיתי להתאבד בפעם השלישית. התמונה צולמה בבוקר, אח”כ הלכנו לטייל ולאכול, צחקנו ונהנינו מהחיים. בערב לקחתי מנת יתר. לא היה לי מושג בבוקר שזה מה שיקרה בערב”

6. “אתם לא יכולים לזהות נכון? לא לפי המבט בעניים ולא לפי הקול שלי. אתם חושבים ‘את מחייכת’. כן, אני מחייכת. בשבילכם. כדי שאתם לא תרגישו רע. שלא תרגישו כמוני.”

7. “זה הבן שלי, ממש לפני שהלך למחשב לבדוק איך לתלות את עצמו בצורה ראויה. יומיים לאחר מכן הוא מילא אחרי ההוראות”

8. “אני לא מבינה את זה. לא מבינה למה אני לא מצליחה להיפטר מזה. אני מרגישה אנוכית, חולה וכועסת על עצמי. יש לי משפחה נהדרת, בעלי עושה מה שהוא יכול אבל לא מצליח לעזור”

9. “אל תשפטו. אתם אף פעם לא יודעים מה נמצא מאחורי החיוך או הצחוק. לדיכאון אין פנים, הפסיקו את הסטיגמה”


שתפו עם החברים שתפו עם החברים